Punkt widzenia

sobota, 19 września 2015

Refleksja o piciu kawy

Po czym poznać, że ludzie już się nie kochają?
Po tym jak piją kawę we dwoje i…w ogóle przy tym nie rozmawiają. Nie licząc oczywiście rozmów o pogodzie lub o tym co będzie na obiad. Siedzą obok siebie, przy jednym stole, a każde pogrążone jest w swoim świecie. Ona i On piją kawę, razem – ale osobno.
Mogli by siedzieć przy innym stole ale jakoś tak z przyzwyczajenia siadają obok siebie i piją tę kawę nie rozmawiając ze sobą. Może i każde z nich chciało by zacząć rozmowę lecz już tak dawno nie rozmawiali przy kawie, że czują się razem nieswojo. Dlaczego tak jest, żadne z nich nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko im wychodzi dobrze oprócz tej rozmowy przy kawie.
Nie ma dla nich wspólnych tematów, oprócz dzieci i gospodarstwa domowego. Przy kawie jednak nie wypada rozmawiać o tak przyziemnych sprawach. Więc piją kawę i…nie rozmawiają. Co rusz jedno podnosi głowę by spojrzeć na swoją drugą połowę, zaniepokojone tym, że może któreś z nich zacznie rozmowę. Kiedy zobaczy jednak, że drugie jest w swoich sprawach pogrążone, oddycha z ulgą, że to nie on musi zacząć tę ich wspólną rozmowę.
Pytanie więc dlaczego piją tę kawę przy jednym stole? 
Odpowiedź jest prosta – przyzwyczajenie. A to podobno druga natura człowieka.

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close