Punkt widzenia

sobota, 1 sierpnia 2015

Czy miłość jest ślepa?

         Dlaczego zakochani nie widzą swoich wad? Bo miłość jest ślepa, taka panuje ogólna opinia. O miłości jest ta opinia, czy raczej o tych, którzy są zakochani?
Zakochanie to taki stan ducha, gdzie człowiek niczego nie widzi i niczego nie słucha. Niczego – oprócz swojego ukochanego obiektu pożądania, uwielbienia i posiadania. Oj, zrobiło mi się duszno, brak mi mojej przestrzeni. A teraz na poważnie, bo to co napisałam powyżej jest przejaskrawione, wyidealizowane, aczkolwiek całkiem możliwe. 
Po co nam jest zakochanie? Po to, by móc żyć stadnie. Po co nam jest miłość? Żeby było fajnie. Czyli jak? Fajnie jest dzielić się pasją ze swoim obiektem zakochania, ale fajnie może być również wtedy, gdy masz swoją pasję i swoje rejony w które może zajrzeć ale nie musi, twój ukochany. Fajnie jest wtedy, gdy ty na przykład z pasją czytasz harlekiny, a twój ukochany jest z tego powodu dumny, chociaż sam nigdy nie czyta takiej lektury. Fajnie jest wtedy, gdy on idzie na mecz, a ty pomimo, że nie interesujesz się sportem, to wiesz wszystko o jego ukochanej drużynie bo poszperałaś w internecie aby mu zaimponować. Fajnie jest wtedy, gdy w miłosnym stadzie raz on, a innym razem ona, robi zakupy, sprząta albo gotuje kolację. Idealnie jest wtedy kiedy wszystko robimy razem. 
Znam jednak takie pary, gdzie wszystko robi ona, a on jest zwykłym draniem. Ale ona mówi wtedy, że on jest typem maczo i nie przystoi mu zmywać, chociaż ona zrobiła zakupy i ugotowała obiad. Gdybym wtedy jej powiedziała, że to jest zwykły leń i tyle, to ona mi odpowie, że jej zazdroszczę, bo kocha ją prawdziwy mężczyzna. Kiedy on na imprezie pije zbyt często i zbyt dużo i jeszcze jej naubliża, wtedy ona powie, że po pijaku się nie liczy bo on na co dzień jest całkiem inny – kochany, spokojny i taki słodki. 
Ona wierzy, że po ślubie on przestanie pić i zrobi to dla niej bo kocha ją przecież, a ona nie lubi jak on jest pijany. Ty ją pytasz: Więc dlaczego teraz pije, kiedy ty mu mówisz, że tego nie lubisz? I słyszysz odpowiedź, że on musi się wyszumieć póki jest jeszcze młody. I za każdym razem gdy jej o tym przypominasz, powtarza ci to samo jakbyś była głucha. 
Albo inny przykład: kiedy on ją odwiedza w jej rodzinnym domu i widzi, że ona ciągle ma w wokół siebie bałagan i nad niczym nie panuje, on mówi, że ona się zmieni bo przecież teraz jest młoda i musi się wyszumieć na dyskotekach, zakupach i weekendowych koleżeńskich wypadach. Po ślubie na pewno się zmieni bo będzie miała dla kogo sprzątać, gotować bo dzieci będą mieć i kochać się będą oboje. I nie dociera do niego, że ona ma inne priorytety i wyobrażenie o życiu małżeńskim. Dla niej obrączka niczego nie zmieni oprócz tego, że ma przy sobie zamiast własnego ojca, męża jako sponsora łatwego życia, niestety bez zobowiązań jakimi są dzieci. 
Aż chciało by się wtedy powiedzieć: „widziały gały co brały”. Ale gały nie widziały.  Bo miłość jest ślepa…niestety.

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close